Logowanie >> Rejestracja 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Conquest
Offline Cukejro
30.03.2015, 21:16
Post: #1
Witam,

proszę o pomoc jak grać na mapie Conquest, gdzie na mapie gra solo, mid, duo i jakimi bogami najlepiej grać oraz w jakim celu i na czym polega banowanie w trybie Leagues?? Może to śmieszne pytania, ale w LoLa nigdy nie grałem i nie znam podstaw, a nigdzie nie mogę znaleźć poradnika na ten temat. Dzięki.
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty
Offline Shirei
30.03.2015, 21:33
Post: #2
Solo lane jest po stronie żółtego buffa(prędkośc), a duo lane po stronie czerwonego(obrażenia). Na duo lane najlepiej iść jakimś Hunterem oraz Guardianem, na środkową linię Magiem, do dżungli Assassynem, a na solo Warriorem. Przy okazji po wieżyczkach widać gdzie jest jaka linia, gdyż duo lane jest dłuższe od solo, dzięki czemu wyraźnie widać po minimapie, że duo lane ma wieżyczki ustawione na równi z midem. Mid wraz z duo robią red buffa dla mida, następnie duo robi fioletowego dla ADC. Solo wraz z junglerem robią speed buffa dla junglera i blue dla solo lanera. Następnie jungler zostaje na linii solo do 3-4 lvla, po czym idzie na dżungle.

Co do banów na ligach - Lepiej, jak ktoś inny ci pomoże.
______________________________________________________________________________________________________________________________________
[Obrazek: Hgd11re.jpg]
Reflink: Tutaj - Click
Odwiedź stronę użytkownika Strona Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty
Offline PanSilent
30.03.2015, 21:47
Post: #3
Mapa w LoLu jest położona w taki sposób, że na dole jest Duo, góra to Solo, a Mid to Mid, duuuh. Tego uczą w każdym przedszkolu LoL'a. Ale Smite bawi się inaczej.

W Smite widok kamery jest zza pleców boga, więc formułowanie zwrotów "bottom lane" jest bez sensu. Wraz z wprowadzeniem nowej mapy w Season 2 rozróżnianie linii jest znacznie łatwiejsze.

Duo Lane rozpoznasz po jasnym i kolorowym charakterze, zobaczysz plażę, duże galery oraz słynne już "krabusie". Ta linia, jak sama nazwa wskazuje, jest zajmowana przez Carry i Supporta. Najczęściej jest to Hunter oraz Guardian. Choć zdarzają się inne wariacje.

Mid Lane to oczywiście Mid Lane, niczego nie trzeba tłumaczyć. Na tej linii siedzi Mage "nuker" z mocnymi umiejętnościami AoE tj. Poseidon, Vulcan, itp.

Solo lane to ponura i ciemna linia naznaczona rozstępami wulkanicznymi i spalonymi drzewami. Teoretycznie powinni na niej walczyć Warriorzy, ale bardzo często chodzą na tą linie Assasini lub Magowie.

Jungla natomiast to zupełnie inny kawałek chleba. W przeciwieństwie do LoL'a nie trzeba żadnych run ani wspomagaczy, aby być Junglerem. Wystarczy wybrać odpowiednią postać i pilnować się taktyki aby kosić.
Jungler przez Early Game siedzi wraz z Solo Lanerem do osiągnięcia 4 poziomu. Wtedy go opuszcza, zabija małe grupki Harpii, aby zdobyć 5 poziom i wtedy zaczynają się jego Ganki. Agresywniejsi Junglerzy pomijają Harpie i od razu idą atakować Mid Lane.

To oczywiście bardzo ograniczone porady, gdyż taktyk i wariacji gry jest znacznie więcej. Podałem tylko najbardziej popularną Metę.


Co do Banów:
Sezon 2 przyniósł 90% Banów na Xbalanque i Cupida
Niemniej jednak wciąż są banowani najbardziej irytujący Junglerzy, tj. Serqet, Baka, Kali
Oraz przesadzeni Supporci, czyli Geb, Athena, Sylvanus
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty
Offline Rysio
30.03.2015, 21:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.03.2015 22:05 przez Rysio.)
Post: #4
A więc tak, staram się w skrócie to opisać. Niedługo wyjdą odpowiednie poradniki na portalu, ale póki ich nie ma postaram się pomóc. Więc tak, zacznę od pierwszego, a w zasadzie od ostatniego.
Bany -chodzi w nich o to, że gracze, którzy mają największą wartość dla teamu (skomplikowany wzór, wartości gracza można zobaczyć odwiedzając stronę smite.guru) z obu drużyn wybierają bogów -1 bóg team A, 2 bogów team B, drugiego boga team A przed rozpoczęciem wyboru granych bogów i po trzecim banowanym bogu, gdy w obu teamach 3 graczy zdecyduje kim gra. Zbanowanymi bogami nie będzie mógł zagrać już nikt w żadnym z teamów, najczęściej banowani bogowie są tacy, którzy mają największy wpływ na dobro całej drużyny. Ponadto na ligówkach gdy gracz z drużyny A wybierze np. Anhura, żąden gracz z drużyny B już anhurem grać nie może. Cel banowania jest prosty -utrudnić rozgrywkę ludziom, którzy potrafią grać tylko pojedynczymi bogami najbardziej wpływającymi na teamfight. Żeby dobrze grać ligówki trzeba ogarniać znacznie większą ilosć bogów niż na normalnych trybach i umieć grać na każdej roli, ponieważ pierwszeństwo w ligówkach ma ten, który wybiera szybciej, więc jeśli zostajesz ustawiony jako ostatni -musisz wziąć rolę jaka została. Teraz w skrócie opiszę role.
Mid -jak łatwo się domyślić jest to linia środkowa, najlepszymi wyborami na tą linię są bogowie posiadający dobry clear w wczesnej fazie gry oraz mogący dobrze współpracować z resztą teamu Najpopularniejszymi bogami wybieranymi na mid są: Poseidon, Agni, Scylla, Ra, Janus, Vulcan.
Solo -Jest to linia, po tej stronie gdzie widać unoszący się dym z wulkanu należącego do Fire Gianta (bez znaczenia czy jest to prawa, czy lewa). Dla ułatwienia dodam, że pomiędzy tą linią a linią środkową znajdują się speed i mana buff. Na tą linię wybierani są również bogowie posiadający dobry clear, ale także tacy, którzy mogą sobie łatwiej poradzić w razie gdyby wrogi jungler z nienacka nas zaatakował. Najczęściej pickowani na solo są: Hercules, Tyr, Bakasura, Aphrodite, Hades, Chronos, Loki (tutaj w przeciwieństwie do mid-lane teoretycznie nadaje się każdy bóg, o ile naprawdę się go ogarnia i umie się grać przeciw prawie każdemu, na mid tylko nieliczni magowie).
Jungler -Gracz nie posiadający żadnej linii, lecz na początku gry wspierający solo-lanera. Jego zadaniem jest pilnowanie, aby każdy gracz drużyny sojuszniczej był zaopatrzony w odpowiedni buff, czyszczenie campów na jungli (zwłaszcza tych na środku mapy) oraz pomaganie graczom z naszej drużyny zabijać wrogów na ich liniach poprzez tzw. ganki (ataki od tyłu/ataki znienacka). Na junglę wybierani są bogowie posiadający porządny dmg na jeden cel, jakiś CC (crowd control -stuny, wyciszenia, zakorzenienia, spowolnienia) oraz mogący łatwo uciec. Najczęściej wybieranymi bogami na junglę są: Thor, Nemesis, Hun Batz, Serqet, Thanatos (zdarzyć się mogą nie tylko asasyni, popularnym junglerem jest również Tyr, lub nawet Ymir!)
Duo -linia znajdująca się po tej stronie mapy, gdzie znajduje się gold fury, damage buff oraz fioletowy buff (gold fury można rozpoznać po takim złotym świetle u góry). Jest to linia składająca się z dwóch osób: ADC i Supporta. ADC ma za zadanie głównie bronić linii i się farmić (zabijać miniony), ponieważ ich lvl jest bardzo potrzebny w późniejszej grze z racji na duży dmg z podstawowych ataków. Jak łatwo się domyślić wybierani są tu najczęściej hunterzy, tacy jak: Xbalanque, Anhur, Cupid, Artemis, Neith (jedyny "wyjątek" to Freya jako adc -też dość często wybierana). Support to natomiast rola polegająca głównie na obronie naszego ADC z linii, wspieraniu go, jak i ewentualnym pomaganiu i ratowaniu reszty naszej drużyny. Dobry Support nie bije minionów i pozwala je zabijać ADC, aby ten zdobywał więcej doświadczenia, wiedząc, ze będzie on bardziej potrzebny w późniejszym etapie gry. Ważną funkcją supporta jest zejście na mid-lane w 3 minucie meczu, aby pomóc graczowi grającemu na midzie oraz junglerowi wyczyścić campy harpii znajdujące się tam (odradzają się one co 3 minuty, od 3 minuty meczu). Obowiązkowym przedmiotem dla supporta jest również jak najszybsze skonstruowanie 3 poziomu Hand of God (aktywka), która badzo pomaga drużynie w pokonywaniu Gold Fury czy też Fire Giant. Jako support wybierani są bogowie wytrzymali, mający dużo CC oraz możliwości ratowania sojuszników. Najczęściej wybieranymi supportami są: Athena, Ymir, Sylvanus, Geb, Bacchus.

Ogólna rada dla ludzi grających conquesta brzmi następująco -kupować wardy, wardy i jeszcze więcej wardów (jest to główna rola właśnie supporta! [ale powinien je kupować każdy]). One naprawdę pomagają wygrać grę. Należy je stawiać tak, aby pozwalały nam one zobaczyć wrogów zbliżających się na naszą linię, w czasie gdy jesteśmy daleko od wieży, abyśmy mieli czas na szybki powrót do bezpieczniejszego miejsca. Grając conquesta naprawdę trzeba skupić się na początkowej fazie gry (zaczyna się mając 1 lvl i 1500golda), gdzie nawet miniony potrafią wyrządzić sporą krzywdę, po prostu trzeba grać bezpiecznie i martwić się tylko o to, aby nie odstawać poziomem (czyścić wrogie miniony). Mam nadzieję, że pomogłem.
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty
Offline Cukejro
30.03.2015, 22:31
Post: #5
Wow nie spodziewałem się tak konkretnycj odpowiedzi, myślałem, polecą "nooby" w moim kierunku, a tu mile zaskoczenie Oczko Bardzo mi to pomoże, przynajmniej nie będę ciężarem dla zespołu, z którym będę grał mając tą wiedzę Uśmiech dzięki i pozdrawiam Uśmiech
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty
Offline PanSilent
31.03.2015, 12:51
Post: #6
To nasza praca.
Zamykam.

I przepraszam za ścianę tekstu Rysia.
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty