Logowanie >> Rejestracja 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kogo wybrać do supportu
Offline HoneyMaker
21.12.2013, 14:37
Post: #1
Witam !
Od zawsze lubiłem grać klasami support/heal dlatego teżproszę was o podanie swoich propozycji jaka klasa najlepiej nadaje się do tego w smitcie. Na razie gram Chang'e i bardzo dobrze mi się nią gra, ale mam też na uwadze Isis i Hel. Gram zazwyczaj 3 vs 3 i 5 vs 5. Proszę o pomoc w wyborze, mogą też być postaci poza tymi co wypisałęm.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
HoneyMaker.
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty
Offline Sabertooth
21.12.2013, 15:06
Post: #2
Ymir
Sobek
Athena
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty
Offline Shirei
21.12.2013, 15:18
Post: #3
Osobiście wybrałbym Isis, co prawda leczy tylko z ultimate'a, ale ma slow+silence i stun'a, więc... Co do Hel, ładnie leczy, a usuwanie CC też nie jest złe, lecz zależy z kim grasz. Dobrze jest też wiedzieć przeciwko komu, ale nie licząc rankedów, nigdy nie da się tego przewidzieć. Przy wielu CC lepsza jest Hel, natomiast przy różnych szybkich i niekiedy irytujących postaciach jak Chronos, Ah Muzen Cab, czy innych tego typu postaciach lepiej sprawdzi się możliwość ich spowolnienia, czy zestunowania.

Jeśli chodzi o obrażenia, to Isis całkiem dobrze w tym wypada, na dodatek zazwyczaj przy 3 lub 4 atakach z "1" skilla niszczy całą falę minionów, jeśli skupiasz się na supportowaniu, to jest to dobra rzecz. Jeżeli wiesz ile ataków zabija miniony, to użyj jednego mniej, a wtedy twojemu towarzyszowi łatwiej będzie je ubić.

W przypadku Hel, jej dwie strony robią swoje, bo dzięki temu może zrobić przeciwnikowi nieco więcej, lecz nie jest to aż tak pokaźny demage. Warto wspomnieć, że Hel też ma slowa, ale brak silence sprawia, że jednak Isis lepiej się sprawdza.

Oprócz postaci, które przykuły twoją uwagę są jeszcze Athena(Jest ona tankiem, ale sprawdza się dobrze jako support) i Aphrodite.

Afrodyta daje ci buff'a do szybkości, przywraca manę, leczy z zadawanych wrogowi obrażeń za pomocą skilla i jest w stanie sprawić, że staniesz się nieśmiertelny, a gdy masz niewielką ilość życia i szarżuje na ciebie przeciwnik, ona jest przy tobie po to, aby go odepchnąć. Czyż nie jest to support idealny? Mimo wszystko, mało bije i łatwo umiera, jeśli się nie umie grać ową postacią, trzeba trochę cierpliwości i doświadczenia.

Atena znowuż jest w stanie przyciągnąć do siebie przeciwnika, który nie jest w stanie praktycznie nic zrobić, a kiedy używa swojego ultimate'a daje nam dodatkową ochronę. Jest tankiem, więc blokowanie wrogich ciosów jest tak proste, jak w przypadku Chang'e, która używa swojego "2" skilla.

Wybacz, ponieważ napisałem to trochę chaotycznie, ale mam nadzieję, że zachęciłem cię do którejś z postaci.
______________________________________________________________________________________________________________________________________
[Obrazek: Hgd11re.jpg]
Reflink: Tutaj - Click
Odwiedź stronę użytkownika Strona Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty
Offline HoneyMaker
21.12.2013, 15:49
Post: #4
Bardzo dziękuję za takie rozwinięcie tematu. Zainteresowałeś mnie postaciami takimi jak afrodyta, gdyż jeśli chodzi o support wolę grać magami, niż tankami, lecz Atena z Twojego opisu wygląda bardzo obiecująco. Na pewno je przetestuję i którąś z nich wybiorę. Jednak mimo wszystko ciekawi mnie czemu Chang'e nie jest w ogólne brana pod uwagę, ma średni damage, dobry heal i małe cooldowny przy itemach dojących w sumie 40 % mniejszy czas ładowania. DO tego w uli ma stuna który niejednokrotnie ratował mnie czy innym życie. Mógłby ktoś sprostować temat Chang'e i jej małej przydatnośći do 3 vs 3 i 5 vs 5 ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty
Offline Sabertooth
21.12.2013, 17:57
Post: #5
Może ja spróbuje.
Change jest dobra Oczko
Ma ładne obrażenia z 1 z niskim cd. Dobre do burstu i pushowania minionów.
Jej dwójka to chyba jeden z najbardziej przydatnych skillów w grze Uśmiech Darmowy aegis + beads z niskim CD
Swoją trójką dosyc dobrze leczy, i zadaje dmg, lecz jej heal jest nieporównywalnie słabszy do Hel.
Change zadaje o wiele mniejszy DMG i ma MNIEJSZE leczenie niż Hel, lecz przy tym ma większą wytrzymałośc i kontrole tłumu, na + u Hel jest jej dwójka którą może uratować sojusznika ( change tylko siebie) Hel ma także wyższe obrażenia( czarna forma 2 skille na dmg + 1 na białej formie która dodatkowo leczy).
Change vs Hel
0 LECZENIE 1 ( Hel leczy o wiele więcej)
1 DMG 1 ( change ma mniejsze CD a Hel większy burst)
1 UCIECZKI 0 ( change posiada swoją dwójkę)
1 KONTROLA TŁUMU 0 ( stun change ma niski CD, lecz zadaje niski DMG)
1 WYTRZYMAŁOŚĆ 1 (Change jest wytrzymalsza, łatwiej przetrwa gank, Hel przy dobrym ganku na 95% ginie )
PODSUMOWANIE
4 VS. 3
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty
Offline HoneyMaker
21.12.2013, 18:33
Post: #6
Wielkie dzięki za takie porównanie, bardzo mi się przydało. Czyli przydatność Chang'e jest większa od hel, a jak ona się ma do Afrodyty ? Brakuje mi jeszcze jej do wyciągnięcia z całego tego tematu wniosków. Jak na razie nie żałuję zakupu Chang'e tym bardziej że świetnie się nią gra, więc na następny swój zakup planowałem Hel lub Afrodytę, lub Isis. Isis z tego co pisaliście odpadła w przedbiegach, więc została Hal i Afrodyta.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty
Offline Shirei
21.12.2013, 23:06
Post: #7
Widzisz... nie napisałem nic o Chang'e, gdyż powiedziałeś, że już nią grasz. Sądziłem, że szukasz czegoś nowego. Gdyby nie ten fakt, to byłaby to pierwsza postać, którą bym polecił, a kolejną Isis. Lubię obie te postaci, ponieważ nieraz potrafią ubić przeciwnika, a do tego są pomocne, więc mieć kogoś takiego w drużynie, to jak marzenie, kiedy ktoś ogarnia. Co do Chang'e, to się nie zgodzę, jeśli chodzi o jej "2" skill. Wyobraź sobie sytuację, gdy nadlatuje ultimate Neith, a ty używasz swojej dwójki, nie dostajesz obrażeń i chronisz przed atakiem sojusznika. Czy jest coś piękniejszego?

Maker, najlepiej jeśli byś zagrał nimi wszystkimi i zobaczył, czym ci jest najwygodniej. Porównania... widzisz, ja wolę trochę napisać o danych postaciach, a wybór pozostawić tobie, lecz spróbuję się podjąć tego wyzwania, a nóż pomogę. Pod nóż idą Isis, Chang'e, Athena, Hel i Aphrodite.

Zacznijmy od leczenia:
Niestety Athena wgl nie leczy, co jest lekkim problemem.
Isis leczy tylko z Ultimate'a, więc nie każdemu się to podoba. Mimo wszystko dzięki pasywce zwiększa HP5 i MP5 regen, co pozwala szybciej odzyskiwać zdrowie w standardowy sposób jakim jest czekanie.
Aphrodite leczy towarzyszy tylko wtedy, kiedy jest połączona z sojusznikiem tak zwanym "soulmate'em", więc może uleczyć tylko siebie i jednego z sojuszników. Na dodatek może leczyć tylko poprzez zadawanie obrażeń, więc nie w każdej sytuacji.
Chang'e i Hel wypadają w tym przypadku najlepiej, warto zaznaczyć, że jakiś czas temu hel u Chang'e zaczął również zadawać obrażenia, a oprócz tego redukuje leczenie przeciwnika o 50%. W przypadku Hel, skill jedynie leczy przy jej "białej stronie", jednak sprawia, że sojusznicy poruszają się szybciej.

Wytrzymałość:
Athena jest tankiem, więc jest to oczywiste, że wypada tutaj najlepiej, na dodatek dzięki szarży wiele ataków podstawowych nic jej nie robi.
Isis i Chang'e są o tyle dobre, że "1" skill Isis sprawia, że porusza się ona szybciej i łatwiej jej uciec nawet tyłem, w przypadku Chang'e każdy jej skill sprawia, że przy ich użyciu porusza się szybciej.
Dodatkowo Chang'e posiada swoją "2", więc może się uchronić przed obrażeniami.
Isis ma slow i silence w jednym skillu, jego działanie jest nieco opóźnione, ale jeśli zdążymy na czas, to może się okazać ostatnią deską ratunku, może a nuż zejdzie nam cooldown ze stuna i zdołamy jeszcze zabić?!
Aphrodite ma nieśmiertelność w swoim ulcie, przy połączeniu z "soulmate'm" ma jeszcze dodatkową prędkość ruchu.
Hel chyba wypada tutaj najgorzej, chociaż dzięki pasywce więcej się leczy, gdy jest w swojej "białej formie".

Kontrola tłumu:

Stuny -
-Isis - Za pomocą zwykłego skilla.
-Aphrodite - Za pomocą zwykłego skilla, jednak owy skill służy też do łączenia się z "soulmate'm", więc jeśli połączenie jest zerwane, a my je odnawiamy, musimy liczyć się z tym, że znowu może się zerwać, a na umiejętności posiadamy cooldown. Trzeba wiedzieć kiedy lepiej odnowić połączenie, a kiedy zestunować.
-Athena - Nie ma typowego stuna, ale coś lepszego, gdyż przeciwnik będzie za nią szedł chociażby pod wieżyczkę Uśmiech
-Chang'e - Stun niestety tylko z ulta, ale jeśli zestunuje 5 przeciwników na raz, to będa mieć kolejno 1, 2, 3, 4, 5 sekund stuna, gdyż każdy kolejny trafiony wróg ma o sekundę dłuższego stuna, niż poprzedni trafiony przeciwnik.
-Hel - Ona niestety nie ma stuna.

Slowy -
-Isis - Nie dość, że slow, to jeszcze silence w jednym skillu, genialne!
-Aphrodite -Może odepchnąć przeciwnika zadając mu jednocześnie obrażenia, a do tego nakładając efekt spowolnienia.
-Athena - "1" skill będący szarżą spowalnia przeciwnika, a do tego skill pozwalający przyciągać przeciwnika... Tyle zastosowań!
-Chang'e - Niestety, ona tutaj wypada najgorzej.
-Hel - Posiada slowa, który jednocześnie usuwa chwilowo wszystkie buffy jakie posiada przeciwnik.

Inne CC -
-Isis - Jeśli slow, stun i silence to dla kogoś za mało, to nie wiem czego oczekuje.
-Aphrodite - Poza stunem i slowem(wraz z odepchnięciem) nic więcej nie ma, ale to też nie jest złe zważając na to, że potrafi być pomocna ze swoim "soulmat'em".
-Athena - Slow z szarży i spore zastosowanie "przyciągania" sprawiają, że nie ma co prosić o więcej.
-Chang'e - Niestety, fakt, że ma stun'a tylko na ulcie trochę boli, gdyż nic poza tym nie posiada.
-Hel - Slow, debuff, można chcieć czegoś więcej, lecz nic nie dostaniemy.

Obrażenia:
Jeśli chodzi o isis, to są duże. Łatwy push minionów z jedynki i jak już wspomniałem, można tym pomóc sojusznikom w farmieniu. Dwójka też jest niczego sobie, a "nastackowany" ultimate robi swoje. Na dodatek co trzeci atak zadaje dodatkowe obrażenia magiczne kilku przeciwnikom na raz.
Co do Chang'e, atakuje pierwszym skillem, trzecim skillem i jeszcze ultem. Na dodatek jej "1" ma bardzo niski cooldown, więc jest to na prawdę piękne.
Hel zadaje obrażenia z 2 skilli i w przypadku jednego z nich, obrażenia zadaje przy jednej i drugiej "stronie mocy", jednak w przypadku drugiego z nich, atakuje tylko przy "ciemnej stronie". Moim zdaniem nie bije aż tak dużo, ale dodać Polynomicon i nieraz można ładnie namieszać.
Athena nie bije bardzo dużo, ale jest tankiem, wynagradza jej się to dużą wytrzymałością, a do tego dobry z niej support.
Aphrodite bije chyba najmniej, nawet mniej od Atheny, ale to tylko moja własna opinia.

O czym warto wspomnieć:
Aphrodite - "Soulmate" daje sojusznikowi nie tylko prędkość ruchu, ale także większą ilość obrażeń. Niestety tak samo jak heal i inne jej buffy, tak samo ultimate działa tylko na nią i na tą osobę, z którą jest połączona "soulmate'm".
Isis - Im więcej obrażeń zostanie zadanych z wnętrza jej ulta, tym więcej będzie leczyć i zadawać większą ilośc obrażeń.
Chang'e - Można się spodziewać kolejnych nerfów, ale jednocześnie buffów(Niedawno zabrano jej protekcję na "1" skillu).


Mam nadzieję, że pomogłem. Uśmiech
______________________________________________________________________________________________________________________________________
[Obrazek: Hgd11re.jpg]
Reflink: Tutaj - Click
Odwiedź stronę użytkownika Strona Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty
Offline HoneyMaker
22.12.2013, 14:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.12.2013 14:35 przez HoneyMaker.)
Post: #8
Dzięki wielkie wam obu za aż takie rozwinięcie tematu, teraz już chyba mam całkowite porównania postaci. Już wiem że następnym moim wyborem będzie Isis a dalej, w miarę przypływu favorów, myślę że Hel, Athena i Afrodyta.
Dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty
Offline Sabertooth
22.12.2013, 16:38
Post: #9
(21.12.2013 23:06)Shirei napisał(a):  Czy jest coś piękniejszego?

Tak, cycki.
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty
Offline DeGreZet
05.01.2014, 14:09
Post: #10
Ja osobiście uważam, że to carry powinno wybrać sobie supporta, dlatego najlepiej pograć trochę duo ze znajomym, a później wejść do ligi - tak aby ogarnąć współpracę conajmniej kilkoma bogami.
Oczywiście te najlepsze zostały już przytoczone (Ymir, Baccus, Athena), ale do moich ulubionych duo i uważam najlepszych należą:
Cupid-Ymir, Cupid-Aphrodite, Anhur-Ymir, Anhur-Baccus, Neith-Artemis-Mercury. Sobeka nie za bardzo lubię bo jest nieprzewidywalny i łatwo jest nim zepsuć szarże, zwłaszcza na starcie (czym prostrzy support tym lepszy - niestety...).
Odwiedź stronę użytkownika Strona Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty