Logowanie >> Rejestracja 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy gracz lane'y
Offline Dew
17.06.2015, 12:19
Post: #1
Dzień dobry się z państwem! Jestem nowym graczem tej gry ( gram w takie MOBA jak hots czy lol) i mam pytanie. Jak się chodzi na linie? np. w lolu na bota idzie support + adc itp., a w hotsie randomowo, więc jak tu jest?
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty Odpowiedz cytując ten postOdpowiedź
Offline PanSilent
17.06.2015, 12:23
Post: #2
Mapa w LoLu jest położona w taki sposób, że na dole jest Duo, góra to Solo, a Mid to Mid, duuuh. Tego uczą w każdym przedszkolu LoL'a. Ale Smite bawi się inaczej.

W Smite widok kamery jest zza pleców boga, więc formułowanie zwrotów "bottom lane" jest bez sensu. Wraz z wprowadzeniem nowej mapy w Season 2 rozróżnianie linii jest znacznie łatwiejsze.

Duo Lane rozpoznasz po jasnym i kolorowym charakterze, zobaczysz plażę, duże galery oraz słynne już "krabusie". Ta linia, jak sama nazwa wskazuje, jest zajmowana przez Carry i Supporta. Najczęściej jest to Hunter oraz Guardian. Choć zdarzają się inne wariacje.

Mid Lane to oczywiście Mid Lane, niczego nie trzeba tłumaczyć. Na tej linii siedzi Mage "nuker" z mocnymi umiejętnościami AoE tj. Poseidon, Vulcan, itp. Ale dzięki cudownej Mecie można na niej zauważyć też Hunterów.

Solo lane to ponura i ciemna linia naznaczona rozstępami wulkanicznymi i spalonymi drzewami. Teoretycznie powinni na niej walczyć Warriorzy, ale bardzo często chodzili na tą linie Assasini lub Magowie. W Obecnej mecie to kolejna linia dla Hunterów.

Jungla natomiast to zupełnie inny kawałek chleba. W przeciwieństwie do LoL'a nie trzeba żadnych run ani wspomagaczy, aby być Junglerem. Wystarczy wybrać odpowiednią postać i pilnować się taktyki aby kosić.
Jungler przez Early Game siedzi wraz z Solo Lanerem do osiągnięcia 4 poziomu. Wtedy go opuszcza, zabija małe grupki Harpii, aby zdobyć 5 poziom i wtedy zaczynają się jego Ganki. Agresywniejsi Junglerzy pomijają Harpie i od razu idą atakować Mid Lane.

To oczywiście bardzo ograniczone porady, gdyż taktyk i wariacji gry jest znacznie więcej. Podałem tylko najbardziej popularną Metę.
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty Odpowiedz cytując ten postOdpowiedź
Offline Vizart
17.06.2015, 12:36
Post: #3
Tak trzeba jeszcze zauważyć że duo lane (adc + support) jest dłuższa co widać na mapie, a solo jest krótsza.

Wtedy nie musisz biegać po mapie żeby znaleźć swoją linięUśmiech
Przed wbiciem 30lvla pewnie będziesz napotykał na krótkiej solo linii zamiast jednej to dwie osoby, no cóż, nie przejmuj się tym - graj bardzo defensywnie, oni będą mieli obniżoną farmę a twój jungler luz na jungli.
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty Odpowiedz cytując ten postOdpowiedź
Offline Dew
17.06.2015, 14:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.06.2015 14:36 przez Dew.)
Post: #4
A znacie jakieś dokładniejsze poradniki co do jungli(dobre! i najlepsiej polskie ;P)? Bo na E3 kupiłem se Wildstara i razem był "loki pack"(skin wraz z champem) i chyba ten koleś jest do jungli więc chciałbym nim pograć.
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty Odpowiedz cytując ten postOdpowiedź
Offline Vizart
17.06.2015, 16:27
Post: #5
ja Ci dam mój poradnik. krótki, zwięzły i na temat:
GRAĆ, TRENOWAĆ I GANKOWAĆ!bumba mask i lecisz zabijać.==============
nikt nigdy mnie nie uczył jak się jungluje, nie czytałem jak się to robi - a teraz? a teraz po prostu płynę na ligowych Oczko)
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty Odpowiedz cytując ten postOdpowiedź