Logowanie >> Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem
Offline Jaszczur33k
04.02.2015, 15:53
Witam i przepraszam za kłopot, lecz problem, który zaistniał nie pozwala na dalsze cieszenie się z rozgrywki w smite Smutny
Otóż około miesiąc temu formatowałem komputer. Przed formatem wszystko było perfekcyjne, a po wystąpił taki problem:

,,Smite.exe - Błąd aplikacji
Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc000007b). kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację."

Pytałem kolegów, na FB, nawet poradniki na yt i nie mogłem tego naprawić.
Jak ma ktoś jakiś pomysł to proszę o pomoc Smutny

Z góry dziękuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty Odpowiedz cytując ten postOdpowiedź
Offline Borys
04.02.2015, 17:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.02.2015 17:07 przez Borys.)
Kod błędu jaki podałeś nie jest problemem samego Smite, lecz systemu Windows.
Musisz mieć uszkodzone/błędnie zainstalowane/wcale nie zainstalowane pakiety Microsoft Visual C++.
Doradzam najpierw odpalić Windows Update i pobrać wszystkie aktualizacje. Jeśli problem dalej będzie występował daj znać, napiszę co wtedy zrobić.
-------------------------------------
Swoją drogą słabi Ci "koledzy na FB" bo jest to dość popularny problem. Pomijając fakt że wystarczy zapytać wujka google;d
______________________________________________________________________________________________________________________________________ [Obrazek: kdtni1.jpg]
i7 5820K | Asus Rampage V Extreme |4x4GB HyperX Predator 3000MHz | 2xAsus GeForce GTX970 Black OC SLI |Intel 2.5'' SSD 520 240GB + WD Green 3x2TB | Corsair H110 | Corsair Graphite Series 780T | Corsair RM 1000W, 80PLUS GOLD | 3x Asus MX279H | Logitech G930 | Logitech Z-506 | Logitech Driving Force GT | MacBook Pro
Odwiedź stronę użytkownika Strona Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty Odpowiedz cytując ten postOdpowiedź
Offline Jaszczur33k
04.02.2015, 21:00
Zaktualizowałem windowsa jednak niestety nadal bez zmian.
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty Odpowiedz cytując ten postOdpowiedź
Offline Shirei
04.02.2015, 21:06
Wejdź w Start>Prawym na: "Mój Komputer">Zarządzaj>Menadżer urządzeń.
Zaktualizuj wszystkie sterowniki i wtedy sprawdź.
______________________________________________________________________________________________________________________________________
[Obrazek: Hgd11re.jpg]
Reflink: Tutaj - Click
Odwiedź stronę użytkownika Strona Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty Odpowiedz cytując ten postOdpowiedź
Offline Jaszczur33k
04.02.2015, 21:32
@Shirei
Mógłbyś przybliżyć mi w jaki sposób mam "zaktualizować wszystkie sterowniki". Nie jestem pewien czy robię to prawidłowo xD

Z góry dziękuje
Offline Borys
04.02.2015, 21:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.02.2015 21:44 przez Borys.)
"Zaktualizowałeś windowsa" czyli odpaliłeś Windows Update i zainstalowałeś wszystkie ważne oraz opcjonalne aktualizacje tak?

-------------------------
To nie jest kwestia sterowników, lecz pakietu Visual C++ czyli któregoś z wymienionych poniżej.
Visual C++ 2005, Visual C++ 2008, Visual C++ 2010, Visual C++ 2013.
W przypadku gry Windows Update nie pobiera lub nie naprawia któregoś z Visual C++ z którym jest problem trzeba to zrobić ręcznie.
______________________________________________________________________________________________________________________________________ [Obrazek: kdtni1.jpg]
i7 5820K | Asus Rampage V Extreme |4x4GB HyperX Predator 3000MHz | 2xAsus GeForce GTX970 Black OC SLI |Intel 2.5'' SSD 520 240GB + WD Green 3x2TB | Corsair H110 | Corsair Graphite Series 780T | Corsair RM 1000W, 80PLUS GOLD | 3x Asus MX279H | Logitech G930 | Logitech Z-506 | Logitech Driving Force GT | MacBook Pro
Offline Jaszczur33k
04.02.2015, 22:43
Co do 1 pytania: Odpaliłem Windows Update i zaktualizowałem wszystko co się dało xD
A co do 2 to też nad tym się zastanawiałem,próbowałem odinstalowywać i znów instalować jednak nie dało to żadnego rezultatu Smutny
Może robię to źle? Jest jakiś szczegółowy poradnik? xD
W sumie może pobierałem złe Visual, czy to bez różnicy?
Offline Borys
04.02.2015, 23:04
Jest różnica;p
Po pierwsze, zobacz jakie wersje Visual C++ masz zainstalowane.
Różne gry i programy korzystają z różnych wersji, więc bardzo możliwe że będziesz miał zainstalowane kilka.
Jeśli dobrze pamiętam to Smite korzysta akurat z wersji 2010 ale nie jestem pewien, jeszcze sprawdzę.
Offline Shirei
04.02.2015, 23:09
Szukałem informacji na stronie Microsoftu Borys, więc może sprawa sterowników jest w to jakoś wmieszana.

Musisz rozwinąć listę sterowników i przy tych, przy których nie masz sterowników będziesz miał żółte trójkąty z wykrzyknikami. Musisz kliknąć na dane urządzenie prawym przyciskiem myszy i wyszukać automatycznie aktualizacje(wymagane połączenie z internetem).

Nawet jeśli tych wykrzykników jest mało, bądź nie ma ich wcale, niektóre sterowniki mimo tego, że są - Mogą być po prostu nieaktualne. Musisz zrobić to samo co wyżej: Prawy>Wyszukaj automatycznie.
______________________________________________________________________________________________________________________________________
[Obrazek: Hgd11re.jpg]
Reflink: Tutaj - Click
Offline Borys
05.02.2015, 01:08
To niech sprawdzi jedno i drugie;p
Wydaje mi się że w przypadku gdy dopiero co robił instalował nowy system to bardzo możliwy i prawdopodobny jest brak odpowiedniego Visual C++
Sam kilka dni temu składałem nowego PC'ta i po zainstalowaniu nowego systemu robiłem oczywiście aktualizacje. Niestety Windows Update zwalił coś podczas instalacji jednego z patch'ów co skutkowało tym że nie mogłem robić kolejnych aktualizacji ani nie mogłem zainstalować Smite. Jedynym ratunkiem był ponowny format.
To jest jeden z większych problemów Windowsa, w przypadku jakiegoś błędu podczas instalacji, Windows Update nie naprawia źle zainstalowanego lub wybrakowanego komponentu co skutkuje później takimi krzakami;d