Logowanie >> RejestracjaAnkieta: Co sądzicie o Bancrofts Talon i Pythagoren Piece
Bancroft jest lepszy i z reguły go kupuję
Bancroft jest gorszy, ale i tak go kupuję
Pythagoren jest lepszy i z reguły go kupuję
Pythagoren jest gorszy, ale i tak go kupuję
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pythagoren piece vs Bancrofts Talon
Offline FinalFen
07.05.2015, 13:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.05.2015 13:53 przez FinalFen.)
Post: #1
Siema, chciałbym dzisiaj zarzucić (moim zdaniem) bardzo ciekawy temat do rozmów, o którym większość ludzi nawet nie myśli komponując swoje buildy w Smicie.

Który item uważacie za lepszy i dlaczego:

Pythagoren Piece (2600 gold):
+ 90 m.power
+ 25% m.lifesteal
+ 10% cdr
Aura: +20 m.power i +10% m.lifesteal dla ally

Bancrofts Talon (2400 gold):
+100 m.power
+ 12% m.lifesteal
Passive: +1 m.power za każde 1% brakującego życia castera

Osobiście nigdy nie mogłem zrozumieć czemu ludzie stronią od Pythagoren Piece, ten item jest moim zdaniem najlepszym itemem z lifestealem dla maga.

Spójrzmy szybko na numery:

Minusy:
Pythagoren ma o 10 m.atk mniej
Pythagoren jest 200 golda droższy

Plusy:
Pythagoren ma o 13% LS więcej (to ponad dwukrotnie mocniejszy lifesteal)
Pythagoren ma 10% cdr

Patrząc na minusy myślę że 10 m.atk możemy pominąć bo różnica ta jest znikoma.
200 golda to jest już jakaś kwota ale nie starczy nam ona nawet na 1 lvl activea. Warto sobie postawić pytanie czy gdybym miał opcję kupienia za 200 golda, 13% lifesteal i 10%cdr na moją postać czy bym się zdecydował ? Jeśli chodzi o mnie to brałbym taką opcje w dzień i nocy Uśmiech


Kwestia porównania aury Pythagoren i pasywa Bancrofta zdecydowanie do łatwych nie należą bo obydwie funkcjonalności oferują coś zupełnie innego.

Zacznę od tego czemu uważam że passyw Bancrofta jest słabym.

Na kim na ogół budujemy Bancrofta ? Na heavy nukerach. Czym charakteryzują się nukerzy ? Mają mało hp. Co wynika z powyższego ? Passyw Bancrofta jest często wyjątkowo trudny do wykorzystania. W early gamie nuker na 1/2 hp to w zasadzie martwy nuker. Każdy jungler może nas zgładzić. Mając 1/2 hp na lanie musimy grać o wiele pasywniej bo jeden wylądowany spell naszego przeciwnika może zapewnić nam zgona. Jasne 50 m.power za free gdy jesteśmy na 1/2 hp jest fajne ale prawda jest taka że nie jest to aż tak wielka wartość która pozwoli nam zniszczyć wszystko w pobliżu. 50 m.power przy scalingu 60-80% (większość nuków) to jedynie 30-40 dodatkowego dmg na nuku.

Poza tym kolejnym problemem Bancrofta jest sposób w jaki nukerzy funkcjonują. Nikt nie chce wbijać w środek enemy, zebrać trochę batów a następnie zacząć castować spelle. Każdy dobry player mający nukera stara się ranić przeciwników z bezpiecznej odległości, unikać sytuacji kiedy ktoś może nas zaatakować, a równocześnie wykorzystując sytuacje gdy enemy źle się spozycjonował. To do czego zmierzam to fakt, że z reguły grając nukerem staracie się za wszelką cene trzymać na full hp i atakować z zaskoczenia, a jeśli tak się dzieje to pasyw Bancrofta nic nam nie oferuje.

W zasadzie jedynymi sensownymi okazjami do wykorzystania pasywu Bancrofta są scenariusze gdy enemy na nas wskoczą zbiją do niskiego HP a my wtedy odwrócimy się i zaczniemy castować spelle. Scenariusze te są mocno wątpliwe bo tak jak mówiłem, jeśli ktoś na nas wskoczy to z reguły już jesteśmy martwi, a jeśli jakoś przeżyjemy na pasku hp to na ogół nie ma okazji do tego aby odwrócić się i zaatakować, bo enemy zwyczajnie mogą dobić nas autoattackami.

Nie okłamujmy się również, 12% lifesteala, z którego jedynie 1/4 (tej wartości dokładnie nie jestem pewien) działa na spellach nie da nam wystarczająco dużo hp aby się "wyhealować". Ok anubis jest wyjatkiem bo ma on naprawde kosmiczny dmg potential, ale postacie jak Poseidon czy Agni, owszem w early gamie mogą zlifestealować 50 może 80 hp ale to jedynie ułamek tego co zadają skille.

Patrząc na aurę Pythagoren, zdecydowanie nie powalają mnie numery. Fakt aura jest raczej słaba, 20 m.power to mało, a dodatkowe 10% lifesteala jest przydatne ale też szału ni ma. Jeśli dodamy fakt, że na ogół połowa naszego teamu to physical dmg postacie, aura staje się niemal bezużyteczne.

No ok ale potencjał Pythagoren nie tkwi w aurze ale tym 10% cdr. Chociaż 10% nie jest kosmiczną wartością to w połączeniu z innym CDR itemem naprawdę robi różnicę. To co ja lubię robić to pomijać typowy item z 25% CDR (chronos pendant/bp of valor) a zamiast tego kupować boots of focus+pythagoren. Powyższa kombinacja pozwala nam dodać do naszego builda dodatkowy potężny item, który zastąpi mizernego chronos pendanta z jego 70 m.power. Konkretny przykład ?

Wyobraźcie sobie 2 buildy:

Część wspólna buildów: Rod of Tahuti/Warlocks Sash/Item z Penem

i teraz Build 1:
Shoes of magi/Bancroft/Chronos pendant

Build2:
Shoes of focus/Pythagoren piece/Book of thoth

Widzicie tą różnice ?

Pomijając wspólne itemy, to BUILD 1 oferuje nam 60+100+70 = 230 m.atk, 12% LS i 25% CDR
natomiast BUILD 2: 30+90+160 = 280 m.atk, 25% LS 25% CDR

Widzicie różnicę? Zyskujemy około 50 m.atk 13% lifesteala (drugie tyle) w zasadzie za darmo*.

*(book of thoth może być ciężki do oszacowania, ale w połączeniu z sashem i zadowalającą ilość stacków spokojnie oferuje 160 m.atk)

Podsumowując: Moim zdaniem Pythagoren jest w znakomitej ilości przypadków lepszym zakupem od Bancrofta.

Jakie jest wasze zdanie ?
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty Odpowiedz cytując ten postOdpowiedź
Offline Shirei
07.05.2015, 22:02
Post: #2
Sam jestem zwolennikiem talona, zwłaszcza z diamentowym Anubisem. Oprócz tego lubię wykorzystać Divine Ruin przeciwko healerom. Z tego co patrzyłem w praktyce, to pythagorem's Piece sprawdza się dobrze z innym lifesteal'em, a nie sam. Pewnie spytasz teraz: "Ale zaraz, dlaczego? Przecież daje więcej lifesteala". Otóż sprawa jest prosta. Są postaci, na których lifesteal działa całkiem dobrze i rzeczywiście widać, że leczy, nawet przy tych 12%, gdzie wtedy znajdując się w krytycznych sytuacjach dostajemy całkiem ciekawą ilość dodatkowego dmg, w przeciwieństwie to Pytaghorema. Są takie postaci jak np. Nox, które bardzo słabo się leczą. Osobiście nie wiem jak dokładnie działa lifesteal w Smite. Nie wiem, czemu np. grając Anubisem więcej się leczę pierwszym skillem, niż ultem. Nie wiem, czemu Nox nie leczy się np. prawie w ogóle. Innymi słowy: Ma ona potencjał do leczenia się dopiero po połączeniu przedmiotów zlifestealem, ale moim zdaniem po prostu szkoda na to miejsca. Wolę już zrobić ją pod dużą ilość HP, żeby wrogowie się chwile poęczyli, niż robić 2 itemy na lifesteala. Jeśli chodzi o zestawienie z CDR, dosyć ładne zestawienie i Pythagorem wydaje się wtedy dość opłacalny, innymi słowy: Na postaciach, na których nie robimy full CD, ale owe CD mamy częściowe.

PS Mogłeś dać zwykłe wartości Pythagorema+Aurę i poniżej to dodać, a nie od razu dodawać z dopiskiem o Aurze, bo mylące. ^ ^
______________________________________________________________________________________________________________________________________
[Obrazek: Hgd11re.jpg]
Reflink: Tutaj - Click
Odwiedź stronę użytkownika Strona Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty Odpowiedz cytując ten postOdpowiedź
Offline FinalFen
08.05.2015, 09:52
Post: #3
Moim zdaniem to właśnie oryginalny podpis myli bo mówi on, że pythagoren daje aurę która zwiększa dmg i LS ALLY, a jeśli na logikę zwiększa dmg sprzymierzeńców to nie powinno zwiększać naszego Uśmiech

Co do lifesteala, spradziłem i nie jest to 1/4 jak napisałem a 1/3.

Ogólna zasada jest prosta, umiejętności zadające obszarowe obrażenia wykorzystują jedynie 1/3 naszego Lifestealu. Czyli jeśli mamy bancrofta i rzucimy Anubisem naszego 3 to wyhealuje on nas za 4% (1/3 z 12%) zadanego dmg. Zabieg jest jak najbardziej uzasadniony bo chyba nie chcemy sytuacji gdzie po rzuceniu nuka w creepy ktoś healuje się za 1k Uśmiech

Co do Anubisa to osobiście nie zauważyłem aby 1 healował mocniej niż nasz ult. Może to jedynie złudzenie optyczne bo 1 w zasadzie cały czas zadajemy dmg, a ulta można jukować ? Uśmiech

Czego mi tutaj divine ruina wrzucasz ? To situational item Tongue Czy wziąłbyś divine ruin zamiast Talona albo Pythagoren gdyby enemy nie mieli dużego heala ? Ja nie Tongue A co do noxa to pomijając fakt że ma jedynie obszarowe skille (1/3 lifesteala) to generalnie jej dmg jest mega chu*owy więc pewnie dlatego LS na niej jest taki denny :f

A powiedz mi co sądzisz o poseidonie ? Też wolałbyś Talona na nim zamiast Pythagoren ?
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty Odpowiedz cytując ten postOdpowiedź
Offline Shirei
08.05.2015, 15:39
Post: #4
Poseidonem zbytnio nie gram. Zwykle sprawdzam wpierw potencjał do leczenia się i np. u Nox dostrzegłem, że jest praktycznie zerowy. Chociaż zapewne i tak zasugeruję się twoimi radami np. budując He Bo.
______________________________________________________________________________________________________________________________________
[Obrazek: Hgd11re.jpg]
Reflink: Tutaj - Click
Odwiedź stronę użytkownika Strona Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty Odpowiedz cytując ten postOdpowiedź