Logowanie >> Rejestracja 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
System pozycji/rozstawienia na mapie.
Offline BElluu
17.03.2015, 18:01
Post: #1
Witam,

zainteresowałem się smite i mam pytanie dotyczące pozycji na mapie. Biorą pod uwagę League Of Legends, tam jest mid,top,jungle, carry+support. A jak pozycje miewają się tutaj? Ile osób i w jakich kombinacjach? (tank+carry, support+carry??)

Jak to ogólnie wygląda?
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty
Offline PanSilent
17.03.2015, 18:26
Post: #2
Mapa w LoLu jest położona w taki sposób, że na dole jest Duo, góra to Solo, a Mid to Mid, duuuh. Tego uczą w każdym przedszkolu LoL'a. Ale Smite bawi się inaczej.

W Smite widok kamery jest zza pleców boga, więc formułowanie zwrotów "bottom lane" jest bez sensu. Wraz z wprowadzeniem nowej mapy w Season 2 rozróżnianie linii jest znacznie łatwiejsze.

Duo Lane rozpoznasz po jasnym i kolorowym charakterze, zobaczysz plażę, duże galery oraz słynne już "krabusie". Ta linia, jak sama nazwa wskazuje, jest zajmowana przez Carry i Supporta. Najczęściej jest to Hunter oraz Guardian. Choć zdarzają się inne wariacje.

Mid Lane to oczywiście Mid Lane, niczego nie trzeba tłumaczyć. Na tej linii siedzi Mage "nuker" z mocnymi umiejętnościami AoE tj. Poseidon, Vulcan, itp.

Solo lane to ponura i ciemna linia naznaczona rozstępami wulkanicznymi i spalonymi drzewami. Teoretycznie powinni na niej walczyć Warriorzy, ale bardzo często chodzą na tą linie Assasini lub Magowie.

Jungla natomiast to zupełnie inny kawałek chleba. W przeciwieństwie do LoL'a nie trzeba żadnych run ani wspomagaczy, aby być Junglerem. Wystarczy wybrać odpowiednią postać i pilnować się taktyki aby kosić.
Jungler przez Early Game siedzi wraz z Solo Lanerem do osiągnięcia 4 poziomu. Wtedy go opuszcza, zabija małe grupki Harpii, aby zdobyć 5 poziom i wtedy zaczynają się jego Ganki. Agresywniejsi Junglerzy pomijają Harpie i od razu idą atakować Mid Lane.

To oczywiście bardzo ograniczone porady, gdyż taktyk i wariacji gry jest znacznie więcej. Podałem tylko najbardziej popularną Metę.
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty
Offline BElluu
17.03.2015, 18:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.03.2015 18:33 przez BElluu.)
Post: #3
Chodziło mi właśnie o taką podstawkę. Dziękuję bardzo i pozdrawiam ciepło!
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty
Offline PanSilent
17.03.2015, 18:35
Post: #4
Spoko, do usług.
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty