Logowanie >> Rejestracja 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
loki
tak
20.05.2015, 16:57
Post: #1
Witam mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak kontrować lokiego?
Offline PanSilent
20.05.2015, 17:16
Post: #2
Magi's Blessing, Aegis Pendant lub Purification Beads. Podstawą Combo Lokiego to atak zza pleców dzięki swojemu Ultimate. Posiadając ochronę przed Stunem, znacznie łatwiej ograniczysz zapędy agresywniejszych Loki'ch.

Dodatkową sztuczką - zwłaszcza na Solo Lane w trybie Conquest - jest kupno Mystical Mail. Zapewni Ci dodatkową obronę przed atakiem Lokiego, uszkodzi trochę miniony oraz - najważniejsze - obrażenia zadawane co sekundę pomogą ujawnić miejsce pobytu w którym przebywa niewidzialny Loki. Wystarczy mieć oko na liczby wychodzące znikąd - tam jest Loki.
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty
Offline FinalFen
21.05.2015, 08:57
Post: #3
Od siebie dodam że najbardziej OP itemem vs Loki (o którym 95% graczy nawet nie słyszało) są wardy. Postawienie 2 wardów pokaże Ci kiedy Loki zbliża się na ganka (bo rozumiem że chodzi o counter na ganki, bo w teamfightach loki składa się w pół sekundy), a co za tym idzie będziesz mógł się bezpiecznie wycofać.

Dodatkowo warto nasłuchiwać. Zarówno invis Lokiego jak i slow wydają dosyć głośny dźwięk dzięki, któremu otrzymujesz ostrzeżenie, że zbliża się loki i jeśli nie jesteśmy na niego przygotowany, najlepiej z miejsca odpalić escape pod naszego towera.

Tak czy inaczej Loki naprawdę nie jest zbyt potężną postacią na conquesta. Idąc na solo lane nie powinien on zabić prawie żadnej postaci bez pomocy swojego junglera. Ma on sporo bursta ale nie wystarczająco dużo aby z miejsca składać innych i żeby naprawdę kosić ludzi musi mocno snowballować. Pamietaj jedynie aby zawsze siedzieć na full hp lanując przeciwko lokiemu. Ta różnica między siedzeniem na 75% a 100% hp to właśnie to co pozwala Lokiemu na składanie nukerów.

Swoją drogą jeśli napisałbyś o jaką dokładnie kontrolę nad lokim Ci chodzi, na pewno łatwiej by było coś konkretnego doradzić. Np. jako kto (jaki god/role) grasz i czy chodzi Ci o przeciwdziałanie gankom lokiego, czy też śmierci na lanie w sytuacji 1v1.
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty
Offline Shirei
21.05.2015, 10:50
Post: #4
"Snowballować"?
______________________________________________________________________________________________________________________________________
[Obrazek: Hgd11re.jpg]
Reflink: Tutaj - Click
Odwiedź stronę użytkownika Strona Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty
Offline FinalFen
21.05.2015, 11:32
Post: #5
No musi robić dużo kulek ze śniegu!


Snowballować znaczy zyskiwać przewagę nad przeciwnikiem. Czyli Loki jest skuteczny jedynie gdy ma przewagę expa/golda nad przeciwnikiem, ponieważ potrafi ją dobrze wykorzystać i ustawicznie zwiększać różnicę golda/expa między sobą a przeciwnikiem. Z drugiej strony jeśli takowej przewagi nie ma to w znakomitej większości przypadków jego burst przestaje wystarczać do szybkiego zdejmowania przeciwników i robi się z niego dupa, a nie dobry god.

Snowball gods to właśnie postacie, które mają potencjał do uzyskania przewagi, a następnie skutecznego i szybkiego powiększania jej (np: Thanatos). Z drugiej strony jeśli ich early game się sypnie i będą w tyle do przeciwników, nagle stają się piczkami które poza zdjęciem połowy HP przeciwnika, nic więcej nie oferują swojemu teamowi.
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty
Offline Glacio
21.05.2015, 19:11
Post: #6
Przecież snowball to nafeedowanie się i robienie full agresywnego buildu na początku :v Inaczej nawet tank by się snowballował...
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty
Offline FinalFen
22.05.2015, 08:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.05.2015 09:02 przez FinalFen.)
Post: #7
No tak ale jak to jest ze śpiewaniem - śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.

No fajnie, że taki np Sylvanus wbije 2 kille early on i szybko skończy buty, ale co dalej ? Jakoś nie widzę Sylvanusa z early farmą który chodzi po mapie i solo zdejmuje przeciwników. Kukulkan z kilkaset golda przewagi na początku też raczej nie staje się jakimś wielkim zagrożeniem.

Więc tak każdy może snowballować gdy się go nafeeduje, ale nie każdy ma równie dużą okazję do zdobycia tej przewagi we wczesnych etapach rozgrywki i nie każdy dostaje równie wysokiego boosta dmg/efektywności z tą zwiększoną farmą.

W związku z powyższym uważam, że zwrot snowballing gods (bo użyłem tego zwrotu w odniesieniu do specyfiki danej postaci - lokiego) powinien być używany tylko w stosunku do postaci z powyższą charakterystyką.
Znajdź wszystkie posty użytkownikaMoje Posty